Train with the source Real Krav Maga Training


Technické stupně


Další témata:
Co je Krav Maga?
Jak vypadá trénink v Krav maga centru?
Proč zvolit Krav Maga Global?
Instruktoři


Krav Maga Global rozděluje studenty podle jejich znalostí a dovedností do technických stupňů. Těmi základními jsou Practicioner, Graduate, Expert a Master. V České Republice se teprve objevují první stupně Expert a stupeň Graduate je považován za pokročilého. Každý z těchto základních stupňů se dělí na pět dílů, tedy P1-P5, G1-G5 atd.


Pokud jste Krav Maga nikdy necvičili, začínáte jako tzv. P0, naprostý začátečník. Zkoušky na P1 (a tím i přípravu na zkoušku na stupeň P2) je obvykle možné začít po cca půl roce cvičení. Stupně jako takové samozřejmě nejsou důležité, pokud nechcete zkoušky podstupovat, nemusíte, jsou jen jakýmsi vodítkem pro vás, studenty, na jaké úrovni vaše schopnosti a dovednosti aktuálně jsou.


Pro ilustraci, co umí člověk na daném stupni:

P1:
Správně provádět údery otevřenou dlaní, pěstí a lokty, základní kopy celo nohou dopředu a dozadu + jejich účinné kombinace, kopat kolenem, udržovat stabilitu, vypořádat se bez zranění s pádem, ubránit se škrcení ve stoje i na zemi, dostat se z kravaty, ubránit se facce nebo přímému úderu, používat běžné předměty jako zbraně či štíty, vypořádat se s opakovaným útokem a udržovat si odstup či deeskalovat vzniklý konflikt a mnoho dalšího.

P2:
tyto dovednosti rozšiřuje o útoky z různých stran, umí se ubránit hrozbě nožem či se vypořádat s více útočníky, umí další nové techniky sebeobrany, když se dostane na zem či do jiné nevýhodné situace apod.


Příležitostně je samozřejmě možné vyzkoušet si pokročilejší techniky i na nižších stupních, ale prioritou je vždy zvládnutí těch nejzákladnějších sebeobranných mechanismů, které ostatně vždy fungují nejlépe a jsou základními stavebními kameny všech vyšších technik.