Train with the source Real Krav Maga Training


Proč zvolit KMG?


Další témata:
Co je Krav Maga?
Jak vypadá trénink v Krav maga centru?
Technické stupně Krav Maga
Instruktoři


Krav Maga Global je mezinárodní organizací vedenou Eyalem Yanilovem, nejbližším studentem a asistentem tvůrce Krav Magy Imiho Lichtenfelda. Ten Eyala před svojí smrtí pověřil dalším rozvojem Krav Maga, studenti KMG jsou tedy vždy u zdroje nejnovějších informací a nejpropracovanějších technik. KMG je nejmladší z Krav Maga organizací, vznikla v roce 2011 poté, co Eyal Yanilov opustil IKMF, které do té doby předsedal, což pro nás (studenty) prakticky znamená to, že se učíme Krav Magu v organizaci nezatížené dogmaty a minulostí, a učíme se ji přímo od nejpovolanějšího zdroje. Ptáte-li se, která Krav Maga je ta "pravá", můžeme s určitou opatrností říci, že KMG učí pravou Krav Magu. S opatrností proto, že Krav Maga byla vyvinuta jako vojenský nástroj a pro civilní použití je přirozeně upravena - jako u kterékoliv jiné organizace. Pokud chcete cvičit vojenskou verzi Krav Magy, jistě svého učitele najdete, ale opravdu se chcete bránit chycení za ruku od opilého kamaráda tím, že mu zlomíte vaz? Mimo válečnou zónu se to soudci špatně vysvětluje.


KMG má pro civilní využití propracované výukové plány, kde učí studenty reagovat adekvátně - přiměřeně tvrdě a agresivně dané situaci. Zároveň je tréninkový i výukový plán postaven podle pravděpodobnosti výskytu daného problému, naučíme se tedy nejdříve řešit ty situace, které mohou nastat pravděpodobněji. Např. útok se samopalem není v našich končinách zcela běžný, tyto techniky se tedy učí později, než technika obrany proti stržení na zem.


V neposlední řadě má KMG v ČR silné zastoupení, proto Českou republiku často navštěvují zahraniční instruktoři, včetně Eyala Yanilova, s novinkami a semináři přístupnými pro veřejnost.