Train with the source Real Krav Maga Training


Jak vypadá trénink Krav Maga?


Další témata:
Co je Krav Maga?
Technické stupně Krav Maga
Proč zvolit Krav Maga Global?
Instruktoři


Na začátku tréninku se trochu rozehřejeme, rozhýbeme ztuhlé klouby a třeba si i zahrajeme nějakou hru. Součástí tréninku je samozřejmě i chvilka posilování, kde využíváne hlavně hmotnost svého těla, případně partnera. Zopakujeme už známé techniky, abychom nevyšli ze cviku a vrhneme se na učení nových - je možné očekávat v průměru jednu novou techniku týdně, na začátku jich samozřejmě bude o něco více. Rozhodně se nebudete nudit v tom smyslu, že bychom se třeba dva týdny neučili nic nového. Samozřejmě budeme procvičovat ve dvojicích či větších skupinách, takže pokud s sebou chcete mít kamaráda, můžete cvičit s ním, jinak vám kamaráda najdeme :) Nakonec vše procvičíme ještě jednou, a to pod nějakým tlakem - simulace překvapení, stresu, fyzického vyčerpání atd., abychom si byli jisti, že danou techniku zvládáme. Jak během tréninků, tak během seminářů budeme samozřejmě nacvičovat i reálné situace v reálném prostředí - např. automobil, snížení viditelnost, stísněné prostory apod. Nakonec se samozřejmě protáhneme a vydýcháme.


Není třeba se bát, že vás někdo bude bít nebo se vám smát, vždy respektujeme technickou vyspělost studentů. Níže uvedené ochranné pomůcky na začátku slouží spíše jako pojistka, kdyby někomu náhodou ujela ruka. Žádné bojové umění není samozřejmě možné cvičit bez kontaktu, ale bezpečnost je vždy na prvním místě. Zpočátku budeme techniky nacvičovat ve dvojicích a pomalu, kontrolovaně, pak přejdeme k tzv. slowfightu, což je jakási simulace konfliktu prováděná zpomaleně, a až později se dostaneme ke kontrolovanému sparingu.


Jak tedy začít?


Nejjednodušší je prostě přijít a vyzkoušet si to. Třeba na běžný trénink. je samozřejmě možné se zařadit do již probíhajícího kurzu, ale ideální je chytit začátek nového. Průběžně pořádáme náborové semináře, když otevíráme nové třídy, což je samozřejmě lepší, protože nebudete muset dohánět základy. Pak si vyberete třídu, do které chcete chodit - buď podle instruktora, nebo podle vašich časových možností. Třídy máme označeny písmeny A, B, C atd., což samo o sobě znamená pouze to, že pokud budete navštěvovat hodiny své třídy, tak se dozvíte vše, co potřebujete a nic nevynecháte. Pokud budete přeskakovat z jedné třídy do jiné, nikdo vám v tom bránit nebude, ale může se stát, že někde bude třída o chvilku napřed a vám něco uteče. A samozřejmě platí - pokud vás Krav Maga uchvátí tak jako nás, můžete klidně za jedny peníze chodit třeba na všechny lekce. Zatím všechny třídy začínají od začátku a bude se v nich tedy učit víceméně totéž. Později k písmenům přibude označení stupňů, např P1, P2 atd. (viz technické stupně ), pak je samozřejmě vhodné se držet jako začátečník mezi začátečníky, protože výuka postupuje poměrně svižně.


Co potřebuji na trénink?
Na začátek stačí triko, kraťasy nebo dlouhé kalhoty na cvičení, ručník a pití. Po prvních pár lekcích je potřeba si pořídit chránič na zuby a suspenzor - platí i pro dámy. Oboje bude k dispozici přímo v Krav Maga Centru, kde i vysvětlíme, jak chránič správně vytvarovat podle vašich fyzických proporcí či jak správně vybrat velikost suspenzoru. Vhodné je mít i vlastní boxerské rukavice.